Modernizacja komputerów. Ulepszenia, przyspieszanie komputerów.

Serwis Elektroniki Tazar Gniezno Naprawa komputerów, laptopów Gniezno Naprawa Elektroniki Gniezno

Modernizacja komputerów i laptopów

Twój komputer pracuje wolno? Programy wolno się uruchamiają? Gry się przycinają? Chcesz przyspieszy działanie swojego komputera? Nic trudnego, wystarczy wykonać modernizację podzespołów Twojego komputera stacjonarnego lub laptopa. Jeśli zależy Tobie tylko na rozbudowie istniejącego komputera, laptopa – a nie wiesz jakie części wybrać. Nie martw się tym, doradzimy, dostarczymy i zainstalujemy sprzęt w Twoim komputerze.

MODERNIZACJA KOMPUTERA STACJONARNEGO

Mnogość części, podzespołów oferowanych przez różnych producentów przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych powoduje iż modernizacja staje się prosta i szybka. Konstrukcja głównych podzespołów komputera sprawia że mamy możliwość rozbudowy, modernizacji praktycznie każdego komponentu. Czasem do poprawy wydajności wystarczy wymienić stary procesor na nowszy i wydajniejszy, dołożyć pamięci operacyjnej – tak naprawdę wszystko zależy od wymagań jakie musi spełnić komputer oraz budżetu jaki jesteśmy wstanie przeznaczyć na modernizacje starego komputera.

Najczęściej wykonywane ulepszenia komputera stacjonarnego

  • Rozbudowa, rozszerzenie pamięci operacyjne – dołożenie modułów pamięci
  • Wymiana dysku magnetycznego na dysk SSD SATA lub dysk SSD M.2 NVMe
  • Wymiana karty graficznej na wydajniejszą
  • Zmiana platformy z Intel na AMD i na odwrót – wymiana płyty głównej, procesora, pamięci
  • Wymiana procesora na wydajniejszy – często wymagana jest zmiana płyty głównej i pamięci

MODERNIZACJA LAPTOPA

Rozbudowa laptopa, netbooka czy ultrabooka już nie jest tak prosta jak w przypadku komputera stacjonarnego. Ogranicza to głównie konstrukcja danego modelu oraz fakt, że często części są dedykowane tylko dla danego modelu. W przypadku starszych laptopów jest możliwość wymiany procesora na szybszy i wydajniejszy, rozbudowy pamięci operacyjnej czy wymiany dysku twardego. W nowszych laptopach procesory są lutowane na płycie co uniemożliwia montaż innego procesora. Często zdarza się że zintegrowane z płyty głównej są pamięci operacyjne a nawet dyski twarde co mocno ogranicza możliwość modernizacji laptopa.

Największym problemem są jednak karty graficznego które często są zintegrowane z płytą główną i nie ma możliwości wymiany na mocniejszą. Wyjątkiem są laptopy wyposażone w złącze MXM przeznaczone dla kart graficznych, ale tutaj także mamy ograniczone możliwości. Karty na złączu MXM są dedykowane dla konkretnych modeli jednego producenta, więc karta graficzna z Asusa nie zadziała w Acerze.

Reasumując dopiero po przeanalizowaniu konkretnego modelu i jego oryginalnej konfiguracji można wyciągnąć wnioski czy modernizacja jest możliwa oraz czy po modernizacji będzie widać wzrost wydajności.

Modernizacja komputerów i laptopów – Cennik usług
Modernizacji komputera stacjonarnego
Cena uzależniona od zakresu wykonywanej modernizacji.
50-200 zł
Modernizacja laptopa
Cena uzależniona od zakresu wykonywanej modernizacji
60-150 zł
Doradztwo w zakresie zakupu komputera, laptopa, części
 
60 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

MENU